Joan Miró färglitografi 1957
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MIRO, Joan (1893-1983): Femme au Miroir, färglitografi, 1957, signerad i trycket, 37,5x55 cm
LITTERATUR: Cramer 36, Mourlot 174
två 1 cm revor i övre kant, nålstick i hörn, smärre hanteringsveck, sedvanligt mittveck (publicerad i DLM 10 ans edition)
242727
2014-04-23