Äldre litteratur, bl.a. Thorild, Strindberg

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER, Bl.a. två psalmböcker (1800-tal) i gröna band, Thorild, Överste Gustafsson, 1820, Mankell om musik, Lettres illustrerad av Dorat, Runeberg, Hanna, 1851, Strindberg, Taklagsöl, 1906, "Dödsboet efter H. M. Drottning Louise", stencilerade förteckningar, kopior, inbunden, varierande skick och band

Vissa skador

242761

2014-04-24