Gräddkanna silver 18-1900-tal

Gräddkanna silver 18-1900-tal
Gräddkanna silver 18-1900-tal
Gräddkanna silver 18-1900-tal
Gräddkanna silver 18-1900-tal
Gräddkanna silver 18-1900-tal
Gräddkanna silver 18-1900-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÄDDKANNA, oidentifierad mästare, POH, Gävle?,1855, SENAPSKANNA med sked, insats av glas, London, SOCKERTÅNG, genombruten dekor, importstämplar, silver, höjd ca 6-10 cm

242899

2014-04-23