Karmstolar Frankrike

Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike
Karmstolar Frankrike

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOLAR, 2 st, sekelskiftet 1900, directoire stil, betsad ek, skuren dekor i form av akantus, jonisk kymation, pärlstav, fleuronger, kannelyrer, klädda i bruten sammet, sitthöjd ca 42 cm

Dekorelement saknas, bruksslitage, skador, något lös karm

243121

2014-05-14