Karmstolar Frankrike
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 2 st, sekelskiftet 1900, directoire stil, betsad ek, skuren dekor i form av akantus, jonisk kymation, pärlstav, fleuronger, kannelyrer, klädda i bruten sammet, sitthöjd ca 42 cm
Dekorelement saknas, bruksslitage, skador, något lös karm
243121
2014-05-14