Finland iittala Nuutajärvi
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 2 st., SKÅL, FIGURIN, glas, en vas märkt iittala, dekor av luftbubblor, blåst i form, signerad TAPIO WIRKKALA IITTALA, höjd 11 cm, figurinen, fågel, glas, signerad O. Toikka Nuutajärvi, längd 16, en vas signerad Kaj Franck, Nuutajärvi, höjd 7 cm, skål signerad Nuutajärvi, höjd 4,5 cm
Smärre repor undertill
243252
2014-04-25