Ljusstakar tenn Bergman Kristianstad
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, märkta GA Bergman Christianstad (Gustaf Adolf Bergman Kristianstad verksam 1812-1858), saknar årsstämplar, höjd 14 cm
Ytskador, buckor, en ljusstake med invändig rispad gravyr
243309
2014-04-26