Ljusstakar tenn Bergman Kristianstad

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, märkta GA Bergman Christianstad (Gustaf Adolf Bergman Kristianstad verksam 1812-1858), saknar årsstämplar, höjd 14 cm

Ytskador, buckor, en ljusstake med invändig rispad gravyr

243309

2014-04-26