Björn Wiinblad Rosenthal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, 4 st, porslin, TERRIN med SLEV, glaserad keramik, Björn Wiinblad (Danmark 1918-2006), Rosenthal, signerade Björn Wiinblad, bl a "1001 Nacht" och "Stilla natt heliga natt", diameter 22-33 cm, terrin i form av höna målad i grön och gul dekor, signerad och daterad Björn Wiiman -75, längd 17, höjd 12 cm
243376
2014-04-26