Björn Wiinblad Rosenthal

Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal
Björn Wiinblad Rosenthal

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

FAT, 4 st, porslin, TERRIN med SLEV, glaserad keramik, Björn Wiinblad (Danmark 1918-2006), Rosenthal, signerade Björn Wiinblad, bl a "1001 Nacht" och "Stilla natt heliga natt", diameter 22-33 cm, terrin i form av höna målad i grön och gul dekor, signerad och daterad Björn Wiiman -75, längd 17, höjd 12 cm

243376

2014-04-26