Ursula Printz fajans Gustavsberg
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, 2 st, fajans, MASK, stengods, Gustavsberg, Ursula Printz (1920-1993), monogramsignerade UP samt otydlig signatur ABL, figurinpar i folkdräkt samt mask, höjd 14-25 cm
Trasig hatt, krackeleringar,
243481
2014-04-26