Grötskål sengustaviansk

Grötskål sengustaviansk
Grötskål sengustaviansk
Grötskål sengustaviansk
Grötskål sengustaviansk
Grötskål sengustaviansk
Grötskål sengustaviansk

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÖTSKÅL, tenn, sengustaviansk, stämplad Pehr Johan Mattsson (Mariestad 1808-1838), otydlig årtalsstämpel 1813, diameter 26 cm

Lagningar

243570

2014-04-28