Fickur i silver 17/1800-tal

Fickur i silver 17/1800-tal
Fickur i silver 17/1800-tal
Fickur i silver 17/1800-tal
Fickur i silver 17/1800-tal
Fickur i silver 17/1800-tal
Fickur i silver 17/1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

FICKUR, 5 st, silver, 17/1800-tal, spindelgång, emaljtavla / silver urtavla, bl a Chesalier Paris, Kover London, Ackerley London, Robin a Paris, diameter 42-55 mm, urnycklar medföljer

Zustandsbeschreibung

Krafitgt slitage, skador, defekta

243646

2014-04-28