Örhängen broscher guld

Örhängen broscher guld
Örhängen broscher guld

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, BROSCH, BROSCHNÅL, 18 k guld, 18/1900-tal, båda broscherna från Dahlgren & Co, Malmö och daterade 1877 resp 1919, broschnålen med orientpärlor, örhängen 1800-tal med senare skruvsystem i förgyllt silver, total vikt ca 11 g

Mindre bucklor. Örhängen med senare skruvsystem samt mindre skada.

243770

2014-04-29