Lord Byrons Works 1832-33
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LORD BYRONS SAMLADE VERK (17). LORD BYRON, Works. 1-17. London John Murray, 1832-1833.
Liten 8vo (ca 17,5x11 cm). Stålstuckna titelblad, illustrerad med stålstick (gravyrer).
Gröna klotband (1900-tal), titel med guld på ryggarna. Exlibris. 17 vol
Något nötta band, vissa skador, några fläckar
243785
2014-04-29