Skål Kina 1700-tal

Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal
Skål Kina 1700-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med kinesiska tecken, bär Jiajings sex karaktärers märke höjd 7,5, diameter 15,5 cm

Repor, bränningsdefekter

243973

2014-04-30