Golvvas Kina 1900-tal

Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal
Golvvas Kina 1900-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVVAS, porslin, 1900-talets första hälft, Kina, dekor i emaljfärger av påfåglar, hänklar i form av fohundar, höjd 60,6 cm

Smärre repor, bränningsdefekter, hänklarna med glasyrbortfall

243980

2014-04-30