Golvvas Kina 1900-tal
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVVAS, porslin, 1900-talets första hälft, Kina, dekor i emaljfärger av påfåglar, hänklar i form av fohundar, höjd 60,6 cm
Smärre repor, bränningsdefekter, hänklarna med glasyrbortfall
243980
2014-04-30