Karmstolar rokoko 1700-tal

Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal
Karmstolar rokoko 1700-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

KARMSTOLAR, 2 st., mycket snarlika, ca 1760/70-tal, rokoko, stockholmsarbete, träskuren dekor av bl a rocailler, vitbemålade, sitthöjd ca 40 cm

Senare bemålade, lagning

243995

2014-04-30