Samling konst- & kulturhistoria

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

1 800 SEK

Beschreibung

KONST- & KULTURHISTORIA, samling konsthistoriska böcker, huvudsakligen 1900-tal, däribland Erixon - Wallin, Svenska kulturbilder I-XII, 1932, i vackra, rikt dekorerade skinnband, m. fl. Varierande band.

Zustandsbeschreibung

Varierande skick, skador och defekter.

244042

2014-04-30