Samling historia, kulturhistoria & topografi
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HISTORIA, samling böcker historia, kulturhistoria och topografi, huvudsakligen 1900-tal, däribland Den heliga Birgitta, himmelska uppenbarelser I-IV, 1957-59, Rudbeck, Iter lapponicum, I-II, faksimilutgåva, Erixon, Sveriges bebyggelse, m. fl. Varierande band.
Varierande skick, skador och defekter.
244050
2014-04-30