Golvur 1800-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVUR, sengustavianskt, urtavla mäkt Lars Nord Örebro (född 1791), bronserat och bemålat fodral, höjd ca 215 cm, lod, pendel och uppdragsvev medföljer
Funktionen kan ej garanteras, tavla med krackeleringar, slitage
244089
2014-05-01