Duk drällteknik 1800-talets mitt
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DUK, vävd i två våder, drällteknik, 1800-talets mitt, tredimensionellt mönster med "parkettläggning", cirka
605 x 170 cm, smärre fläckar
PROVENIENS: Fröken Karin Bergenstråhle, Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
244180
2014-05-05