Fat 1 par Kina 1700-tal Kangxi

Klubbat för:

1 800 SEK

1 500 SEK

UNDERFAT, 2 st, Kina, 1700-talets början, dekor i famillie verte, brättena med cappuccinoglasyr på undersidan, diameter ca 17 cm

Kantnagg, glasyrslitage

244333

2014-05-03