Saladiére Ryssland 1700-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALADIÉRE, porslin, Kejserliga Ryska porslinsmanufakturen, märkt EII (Katarina II, 1762-1796), dekor av blommor, hänkel i form av gren med blommor, längd 19 cm
Bränningsdefekt, gren och blommor med nagg
244337
2014-05-03