Jeff Koons Kangaroo 1999
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KOONS, Jeff (USA, född 1955): Kangaroo, 1999, signerad och daterad -99, silver på koppar, numrerad a tergo 103/500, 28x18 cm, originalbox och certifikat medföljer
Historik: Multipeln var en gåva till gästerna på Dakis och Lietta Joannous Millenniumparty den 31 December, 1999.
Obetydliga ytrepor
244759
2014-05-04