Jeff Koons Kangaroo 1999

Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999
Jeff Koons Kangaroo 1999

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KOONS, Jeff (USA, född 1955): Kangaroo, 1999, signerad och daterad -99, silver på koppar, numrerad a tergo 103/500, 28x18 cm, originalbox och certifikat medföljer
Historik: Multipeln var en gåva till gästerna på Dakis och Lietta Joannous Millenniumparty den 31 December, 1999.

Obetydliga ytrepor

244759

2014-05-04