Spegel Karl Johan Christoffer Werné 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal, stämplad C Werné, Norrtälje Hallstämpel, (Christoffer Werné glasmästare och spegelfabrikör, 1797-1876), förgylld och bemålad dekor, höjd 89x48 cm
Senare glas, slitage, färgbortfall
244880
2014-05-04