Flintlåspistol
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, 1700-tal, pipa med stålskuen dekor, lås med otydlig signatur "...a Sedan", valnötsstock med mässingsbeslag samt pipband i vitmetall, längd 43 cm
Avbruten hane, slitage, skador
244898
2014-05-05