Bordslampa Orrefors glas

Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas
Bordslampa Orrefors glas

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPOR, 2 st snarlika, glas, 1900-talets andra hälft, Orrefors, slipad vriden dekor på mässingsfot, höjd inklusive socklar 34-43 cm

Zustandsbeschreibung

Anlöpningr, slitage, ej funktionstestade

244922

2014-05-05