Två kromolitograferade affischer 1900-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

AFFISCHER (2), Fabrica de Charutos Suerdieck & cia, Maragogipe-Bahia, Brasilien, ca 1900, cigarrtillverkning, kromolitograferade, ca 77x58 cm

Något nötta och veckade, fuktskador i marginalen, 1 uppsatt på kartong

245023

2014-05-05