Klubbat för:
2 800 SEK
2 000 SEK
TEBURK med lock, tenn, 1700-talets slut, trestämplad, sannolikt Anders Samuel Wetterqvist (mästare i Stockholm 1766-1793), daterad 1793, oktagonal, höjd 19 cm
slitage. skador
245029
2014-05-05