Teburk 1700-tal

Teburk 1700-tal
Teburk 1700-tal
Teburk 1700-tal
Teburk 1700-tal
Teburk 1700-tal
Teburk 1700-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

2 000 SEK

TEBURK med lock, tenn, 1700-talets slut, trestämplad, sannolikt Anders Samuel Wetterqvist (mästare i Stockholm 1766-1793), daterad 1793, oktagonal, höjd 19 cm

slitage. skador

245029

2014-05-05