Bolidensilver skedar

Bolidensilver skedar
Bolidensilver skedar
Bolidensilver skedar
Bolidensilver skedar
Bolidensilver skedar
Bolidensilver skedar

Klubbat för:

2 600 SEK

1 500 SEK

SAMESKEDAR, 32 st, bolidensilver, bl a Ceson, 1900-talets andra hälft, samisk dekor, delvis förgyllda, bestående av 6+1 moccaskedar, 24 kaffeskedar, längd 10-16,5 cm, marmeladsked, total vikt ca 423 g

Slitage

245038

2014-05-05