Silver England 1900-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, 1 par, Birmingham 1908 med blå glasinsatser, SKÅLFAT på fötter med genombruten dekor av rocailler, London, SKRIN med lock, importstämplat, PUNSCHKOPPAR, 2+1, hamrad dekor, invändigt med förgyllning, PILLERDOSA, Birmingham, total vikt ca 440 g
Delvis med gravyrer, slitage
245498
2014-05-14