Pottskåp rokoko
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
POTTSKÅP, stockholmsarbete i rokoko, fanérat med mahogny, bronsbeslag, skiva av kalksten, höjd 82, 51x51 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Antikhandlare Gully Klingberg, Druvan antik, Stockholm
Renoverat och kompletterat, slitage
245643
2014-05-09