Bordslampa nyrokoko

Bordslampa nyrokoko
Bordslampa nyrokoko
Bordslampa nyrokoko
Bordslampa nyrokoko
Bordslampa nyrokoko
Bordslampa nyrokoko

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, nyrokokostil, 1900-talets andra hälft, mässing och glas, på rund fot i mässing, kupa av glasprismor i form av blommor, dekor av guldmålade gjutna rosor samt hängande prismor, höjd 44 cm

Slitage, ej funktionstestad, kuporna något olika i färgen

245694

2014-05-08