Skålfat Kina 1900-tal blåvitt

Skålfat Kina 1900-tal blåvitt
Skålfat Kina 1900-tal blåvitt
Skålfat Kina 1900-tal blåvitt
Skålfat Kina 1900-tal blåvitt

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, figural dekor av tempellejon i underglasyrblått, diameter 19 cm

Mindre bränningsdefekter

245755

2014-05-13