Matservis Arabia

Matservis Arabia
Matservis Arabia
Matservis Arabia
Matservis Arabia

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

MATSERVIS, stengods, 1970-tal, Arabia, "Ruska", bestående av: 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 13 desserttallrikar, 6 assietter, 3+1 skålar, 2+1 uppläggningsfat, terrin med lock, såssnipa, tekanna, 3 tekoppar med fat, kaffekopp med fat, 4 kaffemuggar med fat

Tekannans insats med nagg, enstaka tillverkningsdefekter

245794

2014-05-09