Fat Kina porslin 1700-tal blåvitt

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

UPPLÄGGNINGSFAT, SKÅLFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, längd 31 resp 22,5 cm

Uppläggningsfatet med retuscherade nagg.

245798

2014-05-09