Bärtallrikar Wanli Kina 1600-tal blåvitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BÄRTALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina 1600-tal, Wanli (1573-1620), dekor i underglasyrblått, brätte och käp indelade i fält, något varierande diameter 14-15 cm

Smärre nagg

245801

2014-05-09