Bonad Anders Eriksson i Ås

Bonad Anders Eriksson i Ås
Bonad Anders Eriksson i Ås
Bonad Anders Eriksson i Ås
Bonad Anders Eriksson i Ås

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BONAD, Småland, Åsgruppen, signerad AES (Anders Eriksson 1774-1855 i Ås, Västbo hd), daterad 1852, övre sektionen visar "Om Christi Födelse Samt hedarne som wacktade sin Jord", nedre sektionen visar "Om christi inridande Till Jerusalem", målad på väv, 128x130 cm

Skador i form av små hål, lagning

245964

2014-05-10