Bonad Anders Eriksson i Ås
Klubbat för:
24 000 SEK
15 000 SEK
BONAD, Småland, Åsgruppen, signerad AES (Anders Eriksson 1774-1855 i Ås, Västbo hd), daterad 1852, övre sektionen visar "Om Christi Födelse Samt hedarne som wacktade sin Jord", nedre sektionen visar "Om christi inridande Till Jerusalem", målad på väv, 128x130 cm
Skador i form av små hål, lagning
245964
2014-05-10