Matservis Ostindia

Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia
Matservis Ostindia

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MATSERVIS, 94 dlr, Rörstrand, "Ostindia", bestående av: 13 mattallrikar, 13 bordstallrikar, 13 assietter, 13 djupa, 13 sopptallrikar, 5 bärtallrikar, 4 äggkoppar, 2 buljongkoppar med fat, 2 såsskålar, terrin med lock, 2 salladierer, 2 uppläggningsfat, 4 karotter, kanna, smörsnipa, marmeladsskål, skål med lock, 2 smörhundar samt liten skål

Enstaka nagg, några delar med ytslitage

246011

2014-05-10