Soffa fåtölj Trensum

Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum
Soffa fåtölj Trensum

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOFFA samt FÅTÖLJ, troligen Johannes Andersen (Danmark, 1903 -1991), för AB Trensums Fåtöljfabrik, Trensum, modell formgiven 1960-talet, svängd rygg, klädsel i vitt linnetyg, lösa plymåer, på kromad benställning med jakarandafanér, etikettmärkta, längd 235 cm, sitthöjd på fåtölj ca 37 cm

Slitage, fläckar, torkad stoppning, hål i klädsel

246119

2014-05-11