Soffa fåtölj Trensum
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA samt FÅTÖLJ, troligen Johannes Andersen (Danmark, 1903 -1991), för AB Trensums Fåtöljfabrik, Trensum, modell formgiven 1960-talet, svängd rygg, klädsel i vitt linnetyg, lösa plymåer, på kromad benställning med jakarandafanér, etikettmärkta, längd 235 cm, sitthöjd på fåtölj ca 37 cm
Slitage, fläckar, torkad stoppning, hål i klädsel
246119
2014-05-11