Skål Kina 1700-tal blåvitt

Skål Kina 1700-tal blåvitt
Skål Kina 1700-tal blåvitt
Skål Kina 1700-tal blåvitt
Skål Kina 1700-tal blåvitt

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅL på fötter, porslin, Kina, 1700-tal, romboid form, dekor av pioner i underglasyrblått, höjd 5,5, längd 28 cm

Fötterna med mindre lagningar, glasyrmistor och mindre nagg.

246178

2014-05-11