Tallrikar och assietter exportporslin Qianlong

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 1 par+2 st, ASSIETTER, 4 st lika, porslin, Kina, 1700-tal, varierande dekor i famille rose, paret tallrikar med konturerat brätte, diameter 22,5-23 resp. 16,5 cm

Nagg, ytslitage

246210

2014-05-11