Tallrikar och assietter exportporslin Qianlong
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TALLRIKAR, 1 par+2 st, ASSIETTER, 4 st lika, porslin, Kina, 1700-tal, varierande dekor i famille rose, paret tallrikar med konturerat brätte, diameter 22,5-23 resp. 16,5 cm
Nagg, ytslitage
246210
2014-05-11