Goya etsning Los Caprichos
Klubbat för:
2 200 SEK
2 000 SEK
GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 65: Dondé va Mama?, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 100
Missfärgningar i marginaler
246325
2014-05-12