Goya etsning Los Caprichos

Goya etsning Los Caprichos
Goya etsning Los Caprichos

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 65: Dondé va Mama?, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 100

Missfärgningar i marginaler

246325

2014-05-12