Anders Fredrik Skjöldebrand motiv från Kolmården

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKJÖLDEBRAND, Anders Fredrik (1757-1834): Utsigt vid Åby gästgifvargård från Kohlmohnsbackarne åt Norrköping, verso med påskrift af A: Fr: Skjöldebrand, akvarellerad pennteckning, 18,5x28,5 cm
PROVENIENS: Ernst von Post (1736-1795) enligt märkning EvPost N:o 11

Skador, hanteringsveck, fläckar. Ej examinerad utanför ram

246338

2014-05-16