Bricka Emile Gallé Frankrike Art Nouveau
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKA, Emile Gallé, Frankrike, Art Nouveau, mahogny och betsad björk med intarsiadekor av löv i bland annat jakaranda och lönn, signerad Emile Gallé Nancy, höjd 7, 37x29 cm
Mindre slitage
246485
2014-05-13