Cajsa Warg kokbok 1700-tal

Cajsa Warg kokbok 1700-tal
Cajsa Warg kokbok 1700-tal
Cajsa Warg kokbok 1700-tal
Cajsa Warg kokbok 1700-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WARG, C(ajsa), Hjelpreda i hushållningen för unga fruentimmer, samt tilökt med en Färgbok och et Bihang. 9 uppl. (Kongl. tr.) 1790. (8), (1)-528, (3), 4-166, (2, sista sidan blank) s. Brunt samt. hfrbd, rygg m. fyra upphöjda bind. Namnt. på fr. pärmens insida.

Slitage, ej genomgången

246512

2014-05-13