Anders Zorn etsning
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ZORN, Anders (1860-1920): "Najader", signerad Zorn, etsning, signerad och daterad i trycket Zorn 1918, signerad i blyerts Zorn, 15,7x23,4, litteratur: Asplund 282, H&H 288
Smärre fläckar, något gulnat blad
246687
2014-05-15