Martin Holmgren Den fattiga modern skulptur brons
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HOLMGREN, Martin (1921-1969): "Den fattiga modern med barn och astronaut", monogramsignerad MH och numrerad 22/30, brons, gjutarstämpel H Bergman cire perdue, höjd 47 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö
Repor
246790
2014-05-15