Martin Holmgren Den fattiga modern skulptur brons

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HOLMGREN, Martin (1921-1969): "Den fattiga modern med barn och astronaut", monogramsignerad MH och numrerad 22/30, brons, gjutarstämpel H Bergman cire perdue, höjd 47 cm
Proveniens: Gallerist Alf Holm, Malmö

Repor

246790

2014-05-15